Epson, atıkları metal tozuna dönüştüren fabrika kuracak

Epson’un grup şirketlerinden Epson Atmix, 5.5 milyar Yen’lik yatırımla sürdürülebilir metal rafinerisi inşa edeceğini duyurdu. 2025 yılında açılacak olan fabrikada, metal tozu üretimi için hammadde üretmek üzere metal atıkları geri dönüştürülecek.

Epson’un grup şirketlerinden Epson Atmix Corporation, atık metalleri geri dönüştürmek için sürdürülebilir bir metal rafinerisi inşasına başladığını duyurdu. Toplam 5.5 milyar Yen yatırım yapılacak fabrika 2025 yılından itibaren özel teknolojilerle atık metaller toz olarak yeniden kullanılabilir hale getirecek. Atmix, Temmuz 2022’de Japonya’nın Aomori kentindeki Hachinohe şehri ile Hachinohe Kita Inter Endüstri Parkı’ndaki fabrika sahasını satın almak üzere bir anlaşma imzalamıştı. Atmix geçtiğimiz günlerde bir temel atma töreni düzenledi ve fabrikanın Haziran 2025’te faaliyete geçeceğini açıkladı. 

Karbon negatif olacak

Epson, 2050 Çevresel Vizyonu’nda belirtildiği gibi, 2050’ye kadar karbon negatif ve yeraltı kaynaklarından arınmış bir şirket olmayı hedefliyor. Epson, stratejisinin bir parçası olarak, metal ve kağıt gibi malzemeleri geri dönüştürmek için çevresel teknolojiler geliştirmek ve elde edilen teknolojileri ve çözümleri yeni iş alanları yaratmak amacıyla kullanmayı amaçlıyor.

Loading

Bu yazıya oy verin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]